Wybierz język:

Polish English

Witamy na stronie internetowej projektu Powiatu Koneckiego pt.:

"TERMOMODERNIZACJA budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Końskich oraz budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich"

umowa NFOSGW

W dniu 03.02.2016 r. NFOŚiGW przekazał informację o zakwalifikowaniu się wniosku powiatu koneckiego o rozszerzenie zakresu dofinansowania o dodatkowy budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich.

Dodatkowy zakres prac obejmuje m.in:

* Ocieplenie przegród budynku w ilości 10220m2

* Wymianę stolarki okiennej w ilości 341 szt.

* Wymianę stolarki drzwiowej w ilości 21 szt.

* Modernizację lub wymianę elementów osłonowych metalowo-szklanych w ilości 1222m2

* Modernizację instalacji wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperacja) – w ilości 66/60 liczba/moc [szt./kW]

* Instalację ogniw fotowoltaicznych w ilości 170/40 liczba/moc [szt./kW] o powierzchni 272m2

* Wymianę oświetlenia wbudowanego na energooszczędne w ilości 802szt o mocy 33176W

* Instalację pompy ciepła w ilości 1szt o mocy 420kW

* Modernizację wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Koszt całkowity inwestycji szacowany jest na poziomie około 6 milionów złotych, jednak faktyczna wartość zadania będzie znana po przeprowadzeniu postępowania przetargowego. Poziom dofinansowania wyniesie 80 % kosztów kwalifikowanych. Termin realizacji zadania dodatkowego przewidziany jest do końca kwietnia 2017 r.